Яким вимогам повинен відповідати сучасний обідній стіл?

обідні столиУ нашій країні здавна обідні столи були центром сімейного життя. У дореволюційні часи – у вітальні, а пізніше, в радянські роки – на кухнях. За ними збиралися не тільки для прийому їжі, але і для задушевної розмови, для читання, і для інших способів проведення часу. Тому вибір цього предмета інтер’єру при обладнанні сучасної кухні або вітальні має першорядне значення. Яким вимогам повинні відповідати сучасні обідні столи?

Перш за все, згідно вимог, які диктуються розмірами типових квартир, вони повинні бути надійними і компактними. Найкращим виходом стане стіл трансформер. Таку конструкцію можна поставити і на кухні, і у вітальні. Причому, залежно від функції, яку крім поверхні для їжі буде нести стіл, він може бути не тільки традиційною «книжкою», але розсуватися, висуватися і відкидатися всілякими способами.

Якщо площа кухні дозволяє, для обідньої зони варто вибрати стіл з натурального або штучного каменю. По-перше, на нього можна не стелити скатертину, бо така поверхня напевно послужить гарною прикрасою інтер’єру. По-друге, кам’яний стіл легко підтримувати в ідеально чистому стані. Є свої плюси і у звичних всім дерев’яних, або вироблених з ДСП столів. Вони можуть бути різних форм: круглі, овальні, квадратні або прямокутні. Обідні столи з дерева легко вписати в інтер’єр, підібравши до них відповідні стільці або лавки. А всілякі декоративні елементи привнесуть у кухню вишуканість та домашній затишок.

Для тих, у кого дуже маленька кухня, хорошим виходом з положення може послужити відкидний стіл. У звичайному стані він буде закріплений на стіні і не стане заважати при приготуванні їжі. Центром композиції в інтер’єрі може стати стіл для вітальні. На видному місці, як у давнину, дерев’яний під абажуром, або скляний при сучасному освітленні, великий стіл буде задавати стиль в оформленні кімнати. З шістьма або вісьмома стільцями він буде підкреслювати орієнтацію хазяїв на звичні сімейні цінності, схильність їх до великих дружніх компаній однодумців.

На жаль, у більшості квартир одна кімната виконує багато функцій, тому тут найчастіше призначення обідніх виконують журнальні столи. Мініатюрні, іноді з функцією трансформації, вони вже стали невід’ємним атрибутом сучасного життя. За ними вечорами вечеряють всією сім’єю при перегляді чергової мильної опери або виставляють чай при приході близьких друзів. Деякі, особливо дбайливі господарі, воліють мати не один, а два, або три столики різних розмірів. Журнальні столи , як і столи трансформери, в сучасних умовах несуть не лише функціональну, але і декоративну функцію. Засовувати в дальній кут таку деталь інтер’єру стало не вигідно, краще скористатися вільною поверхнею. Складені обідні і журнальні столи можна прикрасити порцеляновими фігурками, свічниками, посудом.

Але в будь-якому випадку вибираючи обідні столи, а їх, як мінімум, в одній квартирі має бути два – для кухні і для вітальні, кожен повинен керуватися можливостями свого інтер’єру і власними смаками. І не важливо, де буде вироблений стіл трансформер, журнальні столи, типові обідні столи: у Росії, Китаї, Італії, Німеччині, Румунії чи Швеції. Основними вимогами до кухонних меблів залишаються її якість і термін служби. Їх гарантують спеціалізовані магазини, де не тільки допоможуть визначитися зі стилем, але і виберуть обідні столи відповідно ціновим запитам клієнта.

Читайте на cайті:

Залишити коментар