Як вибрати диван: особливості матеріалів оббивки

диванОдин з вирішальних критеріїв при виборі дивана – зовнішній вигляд, який визначається формою, габаритами і, звичайно ж, матеріалом оббивки. Правильно підібравши покриття, можна не тільки надати дивану привабливий, стильний вигляд, але і значно поліпшити його споживчі властивості.

 

 

На сьогоднішній день у виробництві м’яких меблів використовуються три базових типи оббивки:

  • текстиль;
  • штучна шкіра;
  • натуральна шкіра.

Найшляхетнішим матеріалом і раніше, рахується натуральна шкіра. Їй властиві одночасно м’якість і міцність, еластичність і стійкість до деформації. Шкіра приємна на дотик, пропускає повітря, залишається прохолодною в спеку і теплою в холод. Вона не схильна до утворення плям, легко чиститься і полірується. Сучасні реагенти, які використовуються при виготовленні, роблять її екологічно безпечною і гіпоалергенною. Технології фарбування дозволяють додати шкірі будь-який бажаний відтінок, а також нанести фактурний візерунок або рельєф. Вироби з натуральної шкіри відмінно вписуються в інтер’єр будь-якого стилю: класичного, вікторіанського, модерн, хай-тек і так далі.

Мабуть, єдиним істотним недоліком оббивки зі шкіри є висока вартість. Однак, можна розглядати її як інвестицію в майбутнє – диван з якісним натуральним покриттям буде служити родині не одне десятиліття.

Хорошою бюджетною альтернативою може послужити штучна або, так звана, еко шкіра. За своїми властивостями вона близька натуральної, а в чомусь навіть її перевершує. Наприклад, дивани з шкірзамінників набагато більш стійкі до впливу світла і менш вимогливі у догляді.

Сьогодні виробники навчилися дуже точно копіювати природний малюнок шкіри, її м’якість і пластичність. Неспеціалісту буває складно визначити, що перед ним рукотворна тканина. Тому меблі, обтягнуті штучною шкірою, в цілому виглядають не менш виграшно. При цьому ціна на неї може бути нижчою на порядок.

І все ж за популярністю лідируюче місце серед матеріалів займає текстиль. Тканини для оббивки створюються з натуральних і синтетичних волокон в різних пропорціях. Різноманіття кольорів, орнаментів і плетінь не знає кордонів. Найкращим чином себе зарекомендували:

Флок – оксамитове неткане полотно, як правило, з поліаміду або поліефіру. Дуже м’який, приємний на вид і на дотик матеріал, який відштовхує вологу і бруд. Без проблем чиститься щіткою, пилососом і вологою ганчіркою, але не терпить агресивних миючих засобів, спиртів, розчинників. Флок має шовковисту структуру. На нього часто наносять об’ємний малюнок, що проявляється за рахунок ворсинок різної довжини.

Шеніл – може бути бавовняним, віскозним, акриловим і так далі. Недорога і ефектна тканина з «пухнастою» фактурою, стійка до стирання, добре зберігає колір і форму. Різні способи плетіння шенілових ниток дозволяють створювати вишукані візерунки, грати з відтінками, контрастом. У той же час, меблі з шеніла не рекомендуються для купівлі власникам домашніх тварин: кігті на такий оббивці залишають пориви і затягування.

Велюр – досить дорога матерія. Дуже щільна і естетично приваблива. У меблевому виробництві зазвичай застосовується велюр з поліестеру, який демонструє високу зносостійкість і практичність. Крісла та дивани, обтягнуті велюром, довго зберігають акуратний, «багатий» вигляд навіть при щоденному використанні.

Жаккард – плетена тканина, що нагадує гобелен, малюнок на якій формується за рахунок ниток різного кольору і товщини. Часто просочується спеціальними складами, для посилення водо- і брудовідштовхуючих властивостей. Чиститься в домашніх умовах, але не допускає застосування їдких речовин і відбілювачів. Виглядає витончено, особливо в інтер’єрах в стилі романтика, прованс.

Рогожка – матеріал, виготовлений за принципом мішковини з товстих ниток, переплетених в шаховому порядку. Має оригінальний вигляд, не мнеться, не деформується. Доглядати за рогожкою дуже просто, а порвати її буквально неможливо. Це одна з найдемократичніших меблевих тканин.

Приділіть час вибору оптимального матеріалу для оббивки, і новий диван буде довгі роки радувати вас своєю красою і елегантністю.

Читайте на cайті:

Залишити коментар