Вибираємо шафу-купе

Шафи-купе в квартирах найчастіше розміщуються в передпокої , спальні , дитячій кімнаті, бібліотеці, скрізь, де є багато великих і дрібних речей, які потрібно десь зберігати.

Крім того, що сучасні шафи-купе є зручним місцем зберігання речей, це ще й стильний елемент інтер’єру.

При цьому шафа-купе допомагає звільнити життєвий простір, оскільки спочатку такі шафи призначалися для заповнення ніш у передпокоях, інших приміщеннях будинку.

Стінки у шафи-купе можуть бути як у звичайної шафи, або відсутні повністю або частково. Шафа-купе без задньої стінки, бічних панелей, дна і даху дешевша, а також набагато зручніша, якщо шафа вбудовується в вузьку нішу, звичайно в передпокої. Можливі й кутові конструкції шафи-купе.

Шафу-купе від звичайної шафи в першу чергу відрізняють двері, які рухаються подібно до дверей вагонного купе, завдяки чому можна сильно заощадити простір у невеликих і вузьких приміщеннях.

Двері складаються з каркасу, виконаного з сталевих, алюмінієвих, дерев’яних або МДФ профілів. Сама ж панель може бути з ДСП, скла, дзеркала, ротанга (лози), пластику. Може бути і комбінація 2-х або більше матеріалів.

Декор панелей підбирається відповідно до дизайну і колірним рішенням приміщення, дзеркальні і скляні поверхні покриваються спеціальною плівкою, яка захищає їх від подряпин, а при сильному ударі таке скло тільки потріскається.

Ролики та направляючі – від якості цих деталей залежить те, скільки ви будете радіти покупці шафи-купе (безшумність і легкість ковзання дверей).

Ролики бувають на шарикопідшипниках і без них, причому застосування роликів на шарикопідшипниках – більш якісний і дорогий варіант. Матеріали для роликів – метал або тверді полімери.

Система розсування може бути сталевою і алюмінієвою. Сталеві системи в основному застосовуються в шафах економ класу.

Системи бувають накатні і підвісні. Накатні – дешевші, двері в них спираються на нижню направляючу. У підвісних – двері підвішується на верхній профіль, а нижній використовується як направляючий.

Внутрішнє наповнення шафи-купе

Шафа купе комплектується різними модульними елементами, що робить її максимально функціональною. Всі деталі легко комбінуються одна з одною. Різноманітність функціональних елементів дозволяє визначити своє місце для кожної речі.

Перерахуємо модулі які використовуються в шафі-купе:

  • полиці і ящики з ламінованої ДСП (полиці висувні чи ні),
  • вішалки – легко підганяються по довжині, встановлюються та знімаються, розміщення вішалок в 2 рівня дозволить зберігати довгі і короткі речі,
  • підставки з піддоном, які легко миються для вуличного взуття,
  • спеціальні автоматичні або механічні вішалки-ліфти для штанів, ременів і краваток,
  • стільникові елементи – провітрювані, легкі та гігієнічні сітчасті полиці, корзини, контейнери. Виконуються із сталевої сітки, покриваються екологічно безпечним полімерним покриттям. Використання стільникових елементів зробить шафу провітрюваною. Речі зможуть «вільно дихати». У шафі не буде накопичуватися волога. Крім того, сітчасті елементи легко миються.

 

Переваги шаф-купе:

  • розсувні двері дозволяють оптимально використовувати простір невеликого приміщення за рахунок того, що не вимагають додаткового місця для їх відкривання,
  • якщо шафа-купе виготовляється на замовлення, її можливо спланувати так, щоб максимально ефективно використовувати наявну площу,
  • внутрішній простір шафи-купе дозволяє зберігати в ній не тільки білизну і одяг, але, наприклад, і взуття, тому в передпокої шафу-купе замінить як звичайний шафа, так і тумба під взуття і трюмо,
  • в спальні містка шафа-купе вмістить в себе крім одягу і білизни ще й постільну білизна та прасувальну дошку, можна передбачити секцію і для білизни, яку треба прати,
  • в деяких випадках шафу-купе можна використовувати як внутрішньокімнатну перегородку.

Звичайний варіант шафи-купе для передпокою: це вбудована шафа з антресоллю і дзеркальними дверима, внутрішнє наповнення: вішалка для одягу, відділення для сумок і полички для взуття. Якщо ви плануєте зберігати в передпокої весь одяг, незалежно від сезону, краще щоб були 2 секції: для зимового і демісезонного одягу.

У спальні або в гардеробній також найчастіше краще встановити шафу-купе з дзеркальними дверима. Тут можна передбачити секції для довгого і короткого одягу, висувні ящики для білизни, секції для тапочок і прасувальної дошки.

У бібліотеці або кабінеті можна замовити шафу-купе з дверима з декоративного, матового або прозорого скла.

Заводські шафи-купе часто включають антресолі зі зсувними або розпашними дверима. Але частіше шафи-купе замовляються за індивідуальними розмірами, які попередньо заміряє фахівець, з урахуванням особливостей інтер’єру.

Схожі публікації:

Залишити коментар