Вибираємо кухонну витяжку

Конструкція кухонних витяжок є відсік, в якому знаходиться мотор і фільтри. Цей відсік в залежності від типу воздухоочистителя вставляється або в «купол», або в «каркас», або в полку.

Кухонні витяжки можуть використовувати два режими очищення повітря:

Режим припливно-витяжної вентиляції – витяжка збирає, очищає і відводить повітря через вентиляційну систему.

Метод рециркуляції – забруднення і запахи затримуються за допомогою фільтрів, а очищене повітря повертається назад у кухню.

Вугільний фільтр вловлює запахи і очищає повітря при режимі рециркуляції. Алюмінієвий фільтр вловлює жирові суспензії в парі. Причому алюмінієвий фільтр у вигляді двох або трьох пластин знаходиться раніше вугільного по ходу повітря.

Сучасний очисник повітря обов’язково має в своїй конструкції вбудований світильник. Краще всього, якщо для освітлення використовуються галогенні лампи. Вони економічні і створюють самий близький до природного сонячного світло.

У витяжках деяких фірм виробників, наприклад, ARDO, можуть бути присутні такі додаткові функції, як:

«Залишковий хід вентилятора» – робота витяжки на мінімальних обертах протягом 5, 10 або 15 хвилин після вимкнення воздухоочистителя (для очищення повітря після закінчення готування),

«Інтервальне включення» – періодичне нетривале включення повітряочищувача на мінімальній потужності.

Велике значення має така характеристика, як «продуктивність». Це кількість повітря, яке може проходити через витяжку на максимальній швидкості на годину. Залежно від типу приладу вона може коливатися від 300 до 1500 кубічних метрів на годину. Причому при середній завантаженості плити при приготуванні їжі, достатня продуктивність звичайно становить 450-600 м3/год.

Витяжки з турборежімом за лічені хвилини очистять повітря, якщо щось підгоріло. А економічний режим роботи витяжки знизити витрати на електроенергію і позбавить від зайвого шуму.

Важливий також рівень шуму при роботі воздухоочистителя. Хорошим варіантом буде рівень 50-55 дБ при нормальної продуктивності. А от шум 70 дБ напевно буде вам заважати. Особливо важливо вибрати негаласливим витяжку, якщо кухня сполучена з вітальнею .

Важливе значення для ефективної роботи очищувача має його правильний монтаж.

Простий варіант перевірки правильної установки і надійної роботи витяжки: на максимальній швидкості докласти звичайний аркуш паперу до жіроулавлівающим фільтрам, лист не повинен впасти.

Читайте на cайті:

Залишити коментар