Вибір дивана: механізми трансформації
Вибираючи диван, ми в першу чергу звертаємо увагу на його зовнішній вигляд – дизайн, а також можливі варіанти оббивок і внутрішнє наповнення.
Розрізняються дивани і за механізмом трансформації. Більшість сучасних диванів розкладаються, і вибір конкретного типу механізму залежить від того, з якою метою купують диван.
«Книжка» – виїжджає вперед сидіння, ящик для зберігання білизни під ним і відкидна спинка-найпростіший механізм трансформації. Мінуси його в тому, що такий диван доведеться постійно відсувати від стіни: для того, щоб опустити спинку, потрібен запас вільного місця. Особливо складно розкласти «книжку» з високою спинкою. Тому більш популярні «єврокнижка» і «клік-клак»; останній має додатковий плюс у можливості зафіксувати спинку в проміжному положенні напівлежачи.
Найнадійнішим вважається викочування, коли диван розкладається рухом «на себе». Такі дивани складаються з трьох частин, і при розкладанні одна частина тягне за собою інші. У передній частині таких моделей також є ящик для постільних речей. Коліщатка диванів з таким механізмом часто прогумовані – це робиться для того, щоб не пошкодити підлогу. У розкладеному стані диван з механізмом викочування займає більше двох метрів, і це потрібно враховувати при покупці.
Механізм трансформації «розкладачка» оптимальний у тому випадку, якщо немає необхідності в частому розкладанні дивана. Подушки і підлокітники розкладачки знімні, а розкладається м’які меблі висуненням сидіння, що складається з двох частин, «на себе». Найбільш вдалий варіант дивана-розкладачки – седафлекс.
Механізм «акордеон», зроблений на основі викочування, простий і зручний. Розкладається такий диван так: сидіння піднімають до клацання, а потім викочують вперед. Такий диван в розкладеному вигляді також займає багато місця, зате впоратися з розкладанням зможе навіть дитина. Єдиний мінус – ящик для білизни може бути не надто великим.
Фахівці фабрики диванів ДІС рекомендують вибирати диван вдумливо і ретельно. Не варто віддавати перевагу тій чи іншій моделі, грунтуючись тільки на перше враження. Диван-ліжко, кутовий диван, крісло – будь-яка м’які меблі повинні бути ретельно оглянута. Якщо мова йде про дивані, можна, не соромлячись, прилягти на нього прямо в магазині. Тільки так можна буде відчути, наскільки він зручний. Щоб не пошкодувати про покупку, потрібно обов’язково консультуватися з компетентними і досвідченими продавцями. А найголовніше – вибирати авторитетний магазин диванів, репутація якого не піддається сумніву – магазин м’яких меблів ДІС.