Водяний матрац: купувати чи ні?

Водяний матрацЧи варто купувати водяні матраци? Наскільки вони небезпечні? Де краще встановлювати їх – у квартирі або на дачі?

Символ розкоші і суто буржуазного затишку – водяний матрац – всього якихось двадцять років тому був абсолютно недоступний покупцям. У міру того, як апетити і можливості споживача росли, таких матраців стало з’являтися все більше, хоча, на жаль, в сучасному багатоквартирному будинку поставити його практично не представляється можливим. І причина, звичайно, не в тому, що існують якісь обмеження на їх купівлю або експлуатацію, закріплені законодавчо.

Справа в тому, що водяний матрац являє собою міцний мішок, наповнений водою. Навіть стандартного розміру такий мішечок може важити сотні кілограмів – рідкісна конструкція ліжка витримає таку масу. Тому матрац продається завжди з готовою сіткою, яка його підтримує над підлогою – в іншому випадку лежати на ньому було б важко. У кімнатах багатоквартирних будинків його не встановлюють саме через тяжкості. Багато хто при цьому побоюються, що пошкодження матраца призведе до того, що доведеться оплачувати сусідам знизу натяжні стелі .

І дійсно, в старих матрацах мішок з водою не розділений на окремі клітинки, і одного отвору цілком достатньо, щоб в лічені хвилини розоритися на два-три ремонту, лише один з яких буде проведений в квартирі власника цього дива.

З дешевими матрацами таке, дійсно, трапляється. Сучасний же матрац пошкодити випадково просто неможливо. Крім того, він розділений на безліч герметичних відділів – пошкодивши один, можна відбутися тільки легким переляком і калюжею на підлозі.

Зовсім інакше йде справа з установкою матраца. Не рекомендується використовувати його на верхніх поверхах багатоквартирних будинків – з цілком зрозумілих причин. Набагато краще привезти його на дачу. У сільській тиші такі меблі буде ідеальним місцем для спокійного сну.

Прихильники і супротивники використання водяних матраців вже давно розділилися на два табори. Зазначимо, що в більшості своїй противники водяних матраців або не користувалися ними взагалі, або їм діставалися матраци старі, з відсутністю регулятора тиску води, терморегулятора і без складної внутрішньої структури. Якби противникам пощастило хоча б недовгий час використовувати сучасний матрац, вони б швидко перейшли в табір прихильників протилежної думки.

В цілому, сучасний матрац, навіть будучи пошкодженим, не призведе до того, що вам доведеться купити натяжні стелі сусідам для того, щоб згодом не оплачувати їм заміну паркету. Більшість «страшних казок» про водяних матрацах – не більш ніж міф. А от чи готові ви вночі погойдуватися на хвилях?

Читайте на cайті:

Залишити коментар