Стиль Кaнтpі – чарівність заміського будинку
Наше життя часто суворе, стрімко швидке, вимагає максимальної зібраності й готовності до вирішення виникаючих проблем. Стрімкий ритм міського життя змушує нас замислитися про життєві цінності, традиції і, звичайно ж, про стабільність. Дім, сім’я, рідні близькі люди стають особливо дорогі. Виникає туга за природою, сільським способом життя, так як цей образ здатний відобразити постійну потребу в традиціях, сімейних цінностях.
Не дивно, що дедалі популярнішими серед жителів великих міст стає придбання або будівництво дерев’яних будинків.
У такій ситуації і питання інтер’єру виявляється не тільки естетичним. Для облаштування інтер’єру дерев’яного будинку власники часто вибирають стиль кантрі.
Загартовані часом дерев’яні бруси, побілені вапном стіни, грубо обтесаний камінь, а також щедре частування і привітна гостинність – все це стиль кантрі. Сам образ життя пішов у далеке минуле, але залишилася неповторність, простота стилю, що робить його дуже поширеним.
Саме стиль кантрі допоможе вам після важкого трудового дня відновити свої сили, розслабитися і по-справжньому відпочити.
Кухня в стилі кантрі
Шанувальників меблів у стилі кантрі стає все більше, і це не дивно, адже цей стиль допомагає створити будинку атмосферу сімейного вогнища, спокою і затишку. Світ кантрі допоможе вам забути про суєту, турботи, проблеми і дасть вам можливість відпочити, занурившись у світ “старовини”.
Кухня, виконана в стилі кантрі, потребує великого простору, так як виглядає вона досить таки масивно. І все-таки, якщо ви зупинилися на виборі кухні саме цього стилю – ви не помилилися. Кантрі – це максимум дерева або його імітація, причому характеристика дерева (фактура, колір) має дуже велике значення. Фасад кухні виконується з фільонкою. Виробниками кухонних гарнітурів з фільонкою є такі країни як Італія, Англія, Німеччина і Росія.
Фільончасті дверцята – це дерев’яна рама, в яку вставлена фільонка, матеріал якої зазвичай – шпонований ДСП. Ця конструкція запобігає деформації. Фільонка буває рівна і різьблена. Для більш простих моделей кухні прийнятна пряма рама, а в кухнях “під старовину” рама фігурна, причому верхня планка в цій конструкції може мати вигнуту форму, а нижня – повторює її у дзеркальному відображенні, а може бути просто прямою. Дверцята доповнюють оформленням рельєфними декорами, різним різьбленням переважно інкрустацією з пластинок інших порід дерева. Поверхня фасаду може бути глянсовою, матовою або напівматовою (шовковисто-матовою). Щоб фасад став глянцевим, його кілька разів покривають лаком, а для матових поверхонь застосовують спеціальні матові лаки. На матовому фасаді дуже добре проглядається структура дерева, а дефекти ледь помітні. Напівматові (шовковисто-матові) фасади – це середина між глянцевим і матовим покриттям. Якщо промені світла падають збоку, то поверхня блищить злегка, зберігаючи при цьому всі достоїнства матового покриття.
Для виготовлення кухонних гарнітурів застосовуються такі види дерев, як дуб, вишня, бук, сосна, які відрізняються фактурою і кольором. У минулому великою популярністю користувалася меблі з дуба, але з плином часу він темніє. У наш час застосовують як класичний, так і морений (темний) дуб, причому морений дуб дуже часто використовують для штучно зістарених меблів. Дуже оригінально виглядають кухні з сосни, світла деревина яких піднімає настрій, створює відчуття тепла, затишку. Сосну також можна фарбувати в різні кольори і структура дерева завжди залишається видимою.
Стиль кантрі допускає невелику кольорову гаму і обмежується пастельними тонами. Кухні з сосни виготовляють у Скандинавії та на півночі Росії, їх можна зустріти в модульному ряду Німеччини, а на підприємствах в Італії такі кухонні гарнітури не виготовляють. Нові сучасні технології дозволяють виготовляти фільончасті фасади для гарнітурів з МДФ, яка покривається пластиком, імітуючи структуру дерева. За такими технологіями виготовляють кухні економ класу.
Старина зовні – сучасність всередині
Будь-який кухонний гарнітур, навіть якщо він самий старовинний на вигляд потребує комплектації технікою. Сучасний дизайн провідних компаній по виробництву техніки дозволяє вирішити подібного роду проблеми, адже газові печі, духовки, мікрохвильові печі не повинні виділятися за фасадом старовини, тобто вони повинні як би приховувати свою сучасність.
Часто техніка своїми зовнішніми рисами схожа на своїх прабатьків і комплектують її не електронними, а механічними годинниками, простими, але дуже великими ручками, що нагадують золочений рейлинг. Віконця духовок роблять круглої або овальної форми, а решітки в газовій печі візуально роблять великими, що створює ефект грубки, яка “працює” на дровах. Що стосується витяжки, то вона може бути камінного типу, що нагадує фігурний ковпак. Оформити її можна накладками з дерева. А найголовніше кухня – це те місце, де має бути затишно і тепло, а і якщо ви прагнете створити в своєму будинку таку атмосферу, то кухні в стилі кантрі саме для вас!
Мойдодир
У стилі кантрі звичайні мийки з нержавіючої сталі абсолютно неприйнятні. У даному випадку поєднуються мийки з таких композитних матеріалів, як сілграніт, фраграніт і коріан. Мийки такого класу недешеві, але вони того варті. У меблевих салонах можна зустріти мийки їх хромованої сталі, які мають мідний відтінок. Дуже цікаво виглядають мийки з кераміки, зазвичай вони бувають кремові або сірі, а також вони можуть бути покриті ручним розписом, що надає їм індивідуальність і самобутність. Миття з кераміки дуже масивні і тому їх не завжди можна вкласти в стільницю, в деяких випадках вони просто накладаються на стільницю зверху, а іноді для такої мийки підбирають глибоку тумбу з тією метою, що мийка виділяється з усієї композиції кухні, як би крокуючи вперед.
Шанувальники красивої сантехніки “замовляють” мийки з латуні. Ці мийки дуже дорогі але вигляд у них такий, як ніби вони прийшли до нас із минулих століть. Така сантехніка вимагає до себе відповідних аксесуарів, тобто кран і інші елементи кухні повинні відповідати латуні. Що стосується форми мийки, то вона може бути найрізноманітнішою. Це може бути квадратне корито з двома трикутними крилами з боків. Таку мийку можна розмістити в кутку кухні.