Секрети здорового сну

Основні особливості матрацівПоговоримо про обстановку в спальні стосовно принципів гігієни сну. Підхід до вибору матеріалів для меблів у спальні не відрізняється від вибору матеріалів для інших приміщень, але якщо ви дбаєте про здоров’я своє та членів сім’ї треба підходити до цього більш відповідально.

Зокрема при покупці спального гарнітура з ДСП вимагайте у продавця гігієнічний сертифікат, в якому повинен бути зазначений рівень виділення формальдегідів.

Для здорового сну постіль, особливо якщо на ній сплять двоє, повинна бути досить широкою. Найкраще в цьому випадку поставити поруч два односпальні ліжка.

Пружний, рівний матрац з наповненням з екологічно чистих матеріалів – одна з головних умов здорового сну.

Причому залежно від того, кому на матраці належить спати, жорсткість його повинна бути різною. Наприклад, для дитячого ліжечка матрац повинен бути досить твердим.

На ринку представлено безліч моделей безпружинних і пружинних матраців, на будь-який гаманець.

Будь-який сучасний матрац має кілька шарів, причому м’які і жорсткі шари чергуються і, чим шарів більше, тим краще. Використовується наповнення поролоном і кокосовою койрою, морською травою і каучуковим латексом.

Серед пружинних, матраци з двох конусним пружинним блоком найбільш поширені і відносно дешеві. Матраци ж з незалежними пружинними блоками більш фізіологічні, максимально повторюють контури тіла, що дуже важливо для хребта, а значить і повноцінного відпочинку.

Серед безпружинних матраців, більш якісними є з наповненням кокосовою койрою і з латексу, особливо натурального.

Важливо й те, що матрац повинен «дихати», тобто вільно вентилюватися.

Кілька слів про подушку для здорового сну. Для людей, в яких є схильність до алергій і маленьким дітям необхідно вибрати в якості наповнювача сучасні синтетичні матеріали.

З натуральних наповнювачів для подушок можна звернути увагу на гречане лушпиння. Подушки не електризуються, добре відводять тепло, створюючи відчуття приємної прохолоди.

Медики зазвичай рекомендують спати на низькій подушці, в магазинах можна знайти і спеціальні ортопедичні подушки.

Повітря. Всім відомо, що задушливому приміщенні сон здоровим не буде й те, що спальню перед сном треба провітрювати, температурний режим фахівці радять вибрати для себе індивідуально, для здорового сну бажано використовувати зволожувачі, особливо в зимову пору року.

Для того щоб сон був міцним, вам не повинне заважати світло. Тому в спальні бажані жалюзі або темні штори, особливо якщо ваші вікна виходять на схід або південний схід, щоб сонячне світло не заважало виспатися рано вранці.

Читайте на cайті:

Залишити коментар