Що таке ортопедичні матраци?
Історія матраців сягає своїм корінням вглиб віків. Здавна люди намагалися щось підстелити на місце відпочинку і зробити його не таким жорстким. Стародавні люди спали на шкурах, покладених на суху траву. Пізніше з’явилися матраци, набиті все тією ж травою, ганчір’ям або ватою. А матрацам в тому вигляді, в якому ми їх знаємо, ми зобов’язані французам – вони перші придумали конусні пружини з’єднані на дерев’яній рамі і набиті чимось м’яким. З часом змінювалася набивка, і підбиралися найоптимальніші пропорції.
Сьогодні у всіх на слуху ортопедичні матраци. Так називають матраци, призначені для зниження деформацій тіла під час сну, корекції і навіть деякого лікування деформацій хребта. Це матрац, який повинен приймати і підтримувати правильне положення тіла. Тому, вибираючи меблі для спальні, достатньо уваги і коштів варто приділити не стільки вибору ліжка, скільки вибору матраца, адже саме від нього залежить якість сну.
Насправді не можна говорити про матраці як про ортопедичний засіб. Сам по собі матрац не вилікує, наприклад, сколіоз. Однак анатомічні матраци дозволяють говорити про деякий ортопедичний ефект, який залежно від набивки проявляється в більшій чи меншій мірі. Матраци бувають водяні та повітряні, латексні, пружинні, поролонові, ватяні.
Великий ортопедичний ефект є у водяних і повітряних матраців, однак через їхні недоліки вони не отримали широкого поширення в побуті: повітряні матраци дуже шумні через компресор, а водяні мають дуже велику вагу.
Латексні матраци мають також великий ортопедичний ефект. Це матраци, набиті койрою і латексом в різних пропорціях. Койра – це волокна з горіха кокосової пальми. Можливе використання кінського волоса, однак такі матраци вкрай дорогі, та й кінський волос може викликати алергію. Для поліпшення властивостей койри її просочують також латексом. Жорсткість різного ступеня досягається за допомогою різної перфорації латексу.
Пружинні матраци сьогодні, мабуть, найпоширеніші. Це каркас, на якому закріплені упаковані окремо двоконусні пружини «боннель». Між пружинним блоком і настильними матеріалами встановлюється тверде настилання, а зверху укладається наповнювач, який надає м’якість матрацу.
Ортопедичний ефект досягається застосуванням різної перфорації кожної зони матраца, в пружинних матрацах – за рахунок установки пружин різної жорсткості. Тобто у матраців з однорідною перфорацією або однорідним пружинним блоком ортопедичний ефект нижчий, тому що такі матраци не мають різних зон жорсткості.