Основні особливості пружинних і безпружинних матраців
Ортопедичні матраци дуже поширені завдяки своїй корисності для здоров’я людини і забезпечення найбільш комфортного сну, що також позначається на загальному самопочутті і настрої.
Сьогодні, завдяки широкому розповсюдженню інформації за допомогою мережі Інтернет, результати наукових досліджень стають все більш доступними і відкритими для людей. Так, зокрема, дослідження різних матраців показали, що ортопедичні матраци є найбільш корисними для людини, так як під час сну зберігають природне положення хребта за рахунок рівномірного розподілу навантаження на тіло.
Однак для вибору такого матраца потрібно знати деякі їх властивості та особливості, які можуть не знати продавці звичайних меблевих магазинів, тому бажано звертатися до спеціалізованого фірмового магазину ортопедичних матраців або безпосередньо в організацію, яка виробляє їх. Там вам не тільки дадуть професійні рекомендації від лікарів-фахівців, але і допоможуть вибрати відповідний матрац саме для вашого зросту, ваги і фігури.
Оскільки матраци поділяють на пружинні і безпружинні, бажано знати характерні особливості кожного з цих двох видів.
В пружинних матрацах можуть застосовуватися або спеціальні блоки «боннель» з 100 пружин на 1м2, пов’язаних рядами, або окремі пружини, кожна з яких упаковується в свій чохол.
Блоки «боннель» за фактом є застарілою технологією, тому що забезпечують недостатньо велику кількість пружин на певну площу, що в свою чергу веде до зниження користі і комфорту. Єдина перевага – дешевизна.
Матраци з незалежними пружинами можуть містити до 1200 штук на 1м2, а особливості розташування дозволяють забезпечити найкращий комфорт для будь-якої області тіла, в тому числі і попереку, оскільки натискання на одну з них не викликає деформування довколишніх. Таке розташування пружин дає максимальну користь для здоров’я і найефективніше зберігає контур тіла, але і ціна таких матраців досить висока.
На пружинах знаходиться шар спеціального пом’якшувального матеріалу: кокосова койра, латекс або штучні матеріали зі здатністю «запам’ятовування» форм тіла. М’якість буде прямо залежати від наповнювача і кількості шарів: якщо лежить 3-х шаровий латекс, то матрац вважається м’яким, тоді як 1 – 2 шари кокосової койри надають твердість. В якості додаткового пом’якшення між шарами може бути укладений повсть.
Безпружинні матраци найчастіше виготовляються з штучних матеріалів на зразок поролону, білаксіласта або латексу, що забезпечує достатню жорсткість і довговічність в експлуатації. Крім того, вони вельми доступні за ціною і відносяться до середнього класу. Як правило, рекомендуються для дітей і підлітків, щоб уникнути сколіозу і людям з проблемами верхніх відділів хребта. Такий матрац зручний для транспортування в запакованому вигляді, оскільки являє собою туго згорнутий рулон. На жаль, після розкриття так згорнути його вже не вийде.
Головною порадою при виборі матраца буде забезпечення вашого комфорту, так як кожна людина суто індивідуальна, і навіть рекомендації фахівців відходять на другий план.