Офісні меблі: обираємо комп’ютерний стіл для офісу

комп'ютерний стілЯк ви знаєте, для комп’ютера вистачає і звичайного письмового столу, який називають в народі партою.  Але варто попрацювати деякий час за такий партою – і ви точно відразу ж втомитеся.  Але ви запитаєте чому?  А тому-що в цій ситуації людина сидить у незручній позі: екран вашого комп’ютера знаходиться нижче вас, а пристрої введення (миша і клавіатура) – вища, тому руки і голова знаходяться не там, де треба.  А ось комп’ютерні столи зроблені з урахуванням специфікацій ергономіки, значить, вони допоможуть зберегти ваш зір і поставу, а також дозволять працювати за комп’ютером зручніше.

1.  Габарити

У першу чергу, треба визначитися, де стіл буде знаходитися і скільки місця залишиться в запасі.  Можете виміряти відстань рулеткою, але не бажано вимірювати відстань на око, оскільки стіл може не поміститися в кімнаті.

Відразу перерахуйте ті пристрої, які розташовуватимуться на столі людини.  Це такі пристрої, як: ноутбук, системний блок, монітор, принтер, факс, сканер, ксерокс, телефон, аудіосистема, джерело живлення комп’ютера тощо.

Можливо, що людина, яка шукає собі зручний комп’ютерний стіл, буде працювати не тільки за комп’ютером, але і буде щось писати або читати на столі.  Тому, це також слід врахувати.

Дизайнеру, у свою чергу, потрібно більше робочого місця, щоб розмістити різні принтери, сканери, факси тощо  У додаткових полицях можна розмістити коробки з дисками або стопки невикористаного паперу.  Модельєри часто використовують великі монітори.  Тому глибина столу, як правило, не менша за 80 сантиметрів.  Бухгалтери використовують стіл простіший, але ширший, з шухлядами для паперів, які закриваються на ключ.

Головне правило хорошого комп’ютерного стола – він повинен вміщати багато предметів.  Він також повинен відповідати правилам:

  1. Відстань від голови до дисплея – 50 сантиметрів;
  2. Дисплей на рівні очей;
  3. Висота стільниці над підлогою – 80 сантиметрів;
  4. Висувна поличка повинна вміщати також мишу;

2.  Матеріал і фурнітура

Також треба дізнатись про матеріал і фурнітуру, з якого виготовлені комп’ютерні столи.  Стіл, який не задовольняє вимогам до матеріалу і фурнітури, може загрожувати вашому здоров’ю.

Сучасні комп’ютерні столи робляться з таких матеріалів: ДСП, метал, скло і дерево.  Повністю металевих столів дуже мало, зате багато кольорів.  Скляні столи дуже стильні, а дерев’яні столи елегантні і мають великий термін служби.  А найбільш популярним матеріалом є ДСП.  Вони мало коштують і добре функціонують.

Вибираючи стіл з ДСП, огляньте уважно розпили.  Якщо стіл добре зібраний, то сколів після розпилювання не буде.  Кромка повинна бути наклеєна щільно і рівномірно.  Якщо розпили в повному обсязі закриті, то меблі будують виділяти в повітря речовини, небезпечні для здоров’я.  Не забудьте про стільницю.  Вона найбільше зношується, для неї підходять ламінована або меламінова ДСП.  Кашована ДСП часто дряпається.  Тому багатьом не підходить.

Перевірте збірку фурнітури, а саме направляючі, ящики, поличку під клавіатуру.  Хороший стіл протримається у вас довго.  Ви можете спертися ліктем про висувну поличку під клавіатуру, і вона не зламається.  Стіл з поганою фурнітурою вимагає багаторазового ремонту.

3.  Колір столу

Останнє, на що ви повинні звернути увагу, це колір столу.  Це справу вашого смаку, але є нюанси.  Для офісу потрібен комп’ютерний стіл світлого кольору, оскільки очі будуть втомлюватися у меншій мірі (яскравий екран не контрастує зі столом).  На чорних комп’ютерних столах видно пил.  Столи рідкісного кольору коштують дорожче.

А також не забудьте, що коли працюєте за якісним столом, працювати треба ще й на якісному стільці!

Читайте на cайті:

Залишити коментар