Нові “старі” меблі
Багато шанувальників старовини бажають придбати нові “старі” меблі. Ефекту “старовини” дозволяють домогтися нові технологічні напрацювання сучасного дизайну.
Перед тим як надати меблям матовий тон, біля фасаду сточують гострі кути, імітуючи цим дефект поверхні, наче слід, залишений жуком – шашіль.
Досягається ефект багаторічного зносу завдяки обробці поверхні фасаду жорсткою металевою щіткою, за допомогою якої вишкрібають більш м’які волокна дерева. Покривають поверхню морилкою. Вона заповнює створені штучно дефекти дерева, які виділяються тоном трохи темніше. Зазвичай для обробки фасаду кухні застосовують матову фарбу.
За склом
У стилі кантрі дуже часто на навісних шафах замість фільонки ставлять скло, що створює ефект “старого буфету”. У таких шафах може знаходитися красивий посуд, кераміка. У металеву рамку вбудовується скло, але звичайне прозоре скло тут не використовується, сюди більше підходить матове скло або всілякі кольорові вітражі. У деяких випадках застосовується гравірування або вставки, розписані керамікою.
Важливі дрібниці
Стиль кантрі допоможе створити в інтер’єрі кухні максимальний комфорт і затишок, тому велику увагу треба приділити всіляким дрібницям, при цьому вони повинні бути милими і симпатичними. Ручки повинні бути звичайної форми – круглої або овальної або мати форму петлі, виконані з металу під мідь або латунь. Для того, щоб створити “ефект старіння” використовують так звану патину (нерівномірність кольору на предметі). Дивлячись на таку річ можна подумати, що вона старовинна, стерта часом.
У вигляді доповнення до декору можна використовувати різні дерев’яні вставки, кераміку, яку можна розписати різними кольорами.
Для того щоб зорово об’єднати навісні шафи, які розділені витяжною шафою , використовують менсоли, зовнішній край якої закрито карнизом. Цей елемент підкреслює монолітність кухонного гарнітуру. Обов’язковою деталлю кухонного гарнітуру є сушка для посуду, яка виконана з дерева. Вона може мати самий звичайний вигляд. Цікавий варіант являє собою конструкція сушки, яка виконана з дерев’яних прутів, встановлених вертикально між двох полиць. Така компоновка з сушок різної висоти має дуже оригінальний вигляд. У навісних шафах верхня частина завжди позначена карнизом, який може мати вигнутий профіль, декоруватися різного виду різьбленням, інтарсією, надаючи конструкції кухонного гарнітура логічне завершення.
Дизайн сучасних кухонь вирішується великими площинами, що абсолютно неприйнятно в кухнях стилю кантрі. Дизайн фасадів виконується з урахуванням вузьких дверцят шаф, в підлогових тумбах все ті ж розстібні дверцята, з тієї простої причини, що вони підтримують стиль старої кухні. У цьому варіанті немає висувних ящиків, застосовуються тільки не дуже широкі касетниці, в яких зберігаються пляшки з маслом, оцтом та ін Касетниці – це підлогові ящики з висувними секціями різної ширини, які дуже оригінально виглядають в композиції кухні.
Якщо поміняти форму шаф і зробити їх сучасними, які будуть відповідати напрямам моди, то зникне пропорційність, гармонійність і напрям стилю. Компонуються кухонні гарнітури, в основному, високими навісними розпашними шафами. Особливе місце в кухнях стилю кантрі відводиться вітринам і буфетам. Вітрина – це елемент кухонного гарнітуру, що представляє собою високу шафу зі скляними дверцятами (дуже часто тут використовуються вітражі). У вітрині можуть бути маленькі висувні скриньки, в яких зберігаються всілякі кухонні дрібниці. Виставляють вітрину прямо на стіл.
Буфет – це висока шафа, що складається з двох частин, з’єднаних між собою стільницею, нижня частина якої має класичну шафу, а верхня являє собою шафи, обладнані скляним фасадом. Дуже часто верхні шафи піднімають над столом, при цьому утворюється невелика ніша. У стилі кантрі дуже велике значення мають полички, які іноді можуть замінити шафку. За допомогою поличок як би “розбивається” монолітність конструкції, і при наявності високих навісних шаф це дуже актуально. Іноді такі незначні деталі як полички можуть створювати цілі конструкції, які нагадують камінні ніші. Створити такий ефект допоможуть фігурні наличники. У композиції з вузькими висувними ящиками з боків утворюється невеликий замкнутий простір. Зазвичай такі ніші розташовують над мийкою або варильною поверхнею.
На думку дизайнерів, висота навісних шаф не повинна перевищувати висоту столу, тоді класична кухня виглядає набагато краще. Тому їхнє завдання – знизити зорово давляче враження високої кухні, застосовуючи шафи різної висоти. Цей варіант в конструкції допоможе створити відчуття старовини, незвичайну атмосферу комфорту, тепла і затишку на Вашій кухні.
Стільниця
Одним з важливих елементів кухні вважається стільниця, доля якої, зазнаючи щоденні пошкодження залишатися у відмінному стані. Класичним доповненням до дерева може бути камінь, який використовується в кухнях стилю кантрі. Тут “працює” в основному натуральний камінь і граніт. Структура мармуру пориста і тому там можуть бути присутні залишки розлитих рідин, що тягне за собою розповсюдження різних бактерій, особливо якщо стільниця знаходиться поруч з мийкою. Граніт, навпаки, дуже стійкий до механічних пошкоджень, не боїться впливу всіляких розчинів, наприклад, таких як оцет або олія.
Дуже часто кухні комплектують ламінованими стільницями, що імітують камінь. Колір стільниці повинен відповідати кольору фасаду, але якщо фасад кухонного гарнітура виконаний з натурального дерева, то ламінат тут неприйнятний, тому що різниця дуже сильно помітна.
В даний час дуже популярні стільниці з композитних матеріалів, один з них коріан. Це дуже легкий і стійкий до навантажень матеріал, що складається з акрилової смоли і білої глини (каоліну). Забарвлення тут можуть бути найрізноманітніші і покупцям надається широкий вибір.
Популярними є забарвлення під камінь. Вони не тільки добре поєднуються з деревом, але ще і практичні, так як приховують різні дефекти (дрібні подряпини, випадкові забруднення). Ну а якщо все-таки з’являється помітний дефект на поверхні стільниці, то він просто може бути зашліфований, а скол можна підклеювати. Інші композитні матеріали складаються з гранітної або мармурової крихти, яка зчеплена акрилом. Ці матеріали більш міцні, ніж коріан, але вони й більш важкі. Стільницю можна також покрити керамічною плиткою, яка підбирається до тону дерева.
Фахівці радять використовувати глазуровану термостійку і ударостійку кераміку, основні переваги якої – простота в побуті, добре витримує вплив гарячого. Такий плиткою рекомендують викласти стіни біля грубки. Що стосується колірної гамми, то великою популярністю користується теракотовий колір – теплий тон натуральної глини.