Меблі і нові тенденції: модульні меблі
За останні роки змінилося багато чого, в тому числі і наше уявлення про інтер’єр. Якщо раніше ми хотіли, щоб у нас все було «як у всіх», то сьогодні стає очевидною тенденція на індивідуальність – «не як у всіх». Змінилася суспільну свідомість – і ринок, як найчутливіший організм, з готовністю відгукнувся на це віяння часу. Сьогодні в наявності всі умови для створення оригінального, неповторного інтер’єру. Меблі на ринку запропоновані у великому асортименті, стилі меблів представлені в не обмеженій кількості, покупець демонструє інтерес майже на професійному рівні, завдяки великій кількості інформації про тенденції в області меблевого дизайну.
Проте, проблем у покупця менше не стає, правда, вони дещо іншого характеру: як не захопитися великою кількістю меблевої продукції і не захарастити простір все ще не надто просторої квартири, як гармонійно вписати нові предмети меблів в нову чи стару геометрію житла?
Сучасні меблі, залишаючись функціональними, красивими і зручними, створюють інтер’єри, досить просторі, не обтяжені зайвими предметами. Тим більше що з’явилися такі моделі знайомих нам предметів меблів, які й самі можуть служити організації більшого простору приміщення. Насамперед, мова йде про такий напрямок в меблевій індустрії, як модульні і вбудовані конструкції. Модульні меблі і вбудовані конструкції, на відміну від корпусних меблів, мають ряд переваг, на які не можна не звернути увагу. Очевидна перевага модульних та вбудованих меблів – це те, що такі меблі оптимально реалізовують обсяг приміщення, використовуючи кожен квадратний сантиметр площі. Такі меблі, причому доступні покупцеві навіть із середнім достатком, може створити на диво просторий та комфортний інтер’єр, причому не дивлячись на метраж приміщення.
Треба відзначити, що модульні і вбудовані меблі диво вчасно з’явилася в нашому житті: комуналки, тісні «хрущовки», квартирки застійного періоду повільно, але вірно йдуть в минуле, а нове планування житла припускає і нові закони раціональної організації простору. З цієї причини модульні меблі , вбудовані конструкції і шафи-купе виявились дуже доречними. Раціонально використовуючи площу (заповнюючи непідвладні корпусним меблям ніші і кути), модульні меблі в той же час створюють оригінальні інтер’єри. Сама концепція модульних меблів, яка базується на ідеї конструювання за типом дитячого конструктора, дозволяє, поєднуючи ці модулі, з певного їх набору моделювати особливий інтер’єр. Гарнітури такий модульних меблів комплектуються на вимогу замовника і виходячи з особливостей архітектури простору і його функціонального призначення.
Вбудовані меблі (зокрема, шафи-купе ) своїй популярності завдячують такій характеристиці як ергономічність. Відсутність корпусу, несучі елементи, прикріплені до стелі, підлоги і стіни, розсувні, на зразок купе, двері – ці характеристики по достоїнству оцінили власники не дуже просторих квартир. Вбудовані шафи-купе, поєднуючи в собі функції традиційних шаф, гардеробних, а іноді й перегородок, полюбилися нашим покупцям, завдяки практичності, зручності і багатофункціональності. Ну а меблева промисловість відгукнулася на цей підвищений попит з великою готовністю. Шафи-купе пропонуються в досить різноманітних варіантах, на будь-який смак і достаток.
Що стосується м’яких меблів, які традиційно асоціюються в нашій свідомості з кріслами і диваном, то і тут сучасні тенденції конструювання простору знайшли втілення. Зберігаючи традиційність форм, дивани набули таку характеристику, як модульність. Сучасні моделі диванів, завдяки різноманітній формі і механізмам трансформації, так само забезпечують економне використання корисної площі, як і модульні меблі і вбудовані конструкції.
Модульність м’яких меблів передбачає велику різноманітність у виборі її розстановки в інтер’єрі. Деякі моделі сучасної м’яких меблів, володіючи досконалим дизайном, цілком можуть виконувати роль самостійного акценту в дизайні інтер’єру. Особливо це стосується кутових диванів і таких моделей, модулі яких дозволяють розташовувати дивани в центрі кімнати. Притому що такі дивани виглядають дуже респектабельно, проте вони не втрачають свого практичного призначення, а забезпечені механізмами трансформації, в той же час можуть розширити свою функціональність, перетворюючись в зручне спальне місце.
Треба зазначити, що тенденція до модульності предметів меблів стала гідною відповіддю на зростаюче прагнення людей до просторого, не захаращеного інтер’єру, а також до неповторності, більшої варіативності його рішення. При цьому відзначимо, що функціональність меблів від такого підходу абсолютно не постраждала, і навіть більш того – досить розширилася. Практичність, комфортність, краса і легкість в експлуатації сучасних модульних меблів безперечна і не викликає сумнівів.