Меблі для вітальні

меблі для вітальніВітальня – центральне приміщення вашої квартири, в якому господарі не тільки приймають гостей, а й відпочивають самі.

Найоптимальніший варіант для вітальні – це її розподіл на зони: обідню зону і зону відпочинку. Але такий розподіл підійде тільки для кімнат з відкритим плануванням. У більшості стандартних квартир вітальні одночасно служать як кімнати для відпочинку, місцем для прийому гостей, а також загальною кімнатою. Обстановку для вітальні слід вибирати залежно від навантаження, яке буде вона нести.

Слово «вітальня» виробники меблів розуміють по-різному. Словацькі, польські, чеські та російські набори для віталень в основному складаються з дивана, двох крісел, стінки і журнального столика. Західноєвропейські виробники сприймають вітальню, як їдальню. Тому їх комплекти складаються з безлічі комодів, вітрин, буфетів і, звичайно ж, стіл зі стільцями.

Кожен повинен комплектувати свою вітальню у відповідності зі своїми уявленнями про неї.

Вітальня повинна мати свій власний «центр». Наприклад, це може бути домашній кінотеатр, телевізор або ж камін. Зручні крісла і м’які дивани розставляють саме навколо нього.

Невеликий журнальний столик і диван можуть стати «родзинкою» вашої кімнати. За столиком буде дуже зручно організовувати чаювання. Стійки, тумби, оригінальні підставки та інші меблі для телевізора і апаратури можуть стати яскравими елементами декору. «Мобільні» меблі надзвичайно зручні і модні, тому невеликі предмети гарнітуру все частіше постачають роликами або коліщатами. Дуже зручно пересувати меблі з місця на місце. Зустрічаються не тільки журнальні столики, обладнані коліщатами, але і дивани, крісла, навіть великі стелажі.

Корпусні меблі різних видів зустрічаються абсолютно у всіх вітальнях. Це можуть бути настінні полки, книжкові шафи, тумби і комоди, серванти, буфети, вітрини, стелажі, а також багатофункціональні стінки.

Що стосується стилю вашої вітальні, то він може бути будь-яким – від класики до модернізму. Ви можете сміливо експериментувати зі стилем цієї кімнати.

Для вітальні краще вибирати теплі тони (жовтий, червоний, помаранчевий) в тому випадку, якщо ви збираєтеся дуже часто приймати у себе гостей. Ці відтінки допоможуть створити піднесений настрій. Якщо ж для вас вітальня – це місце для розслаблення і відпочинку, то краще вибрати шафу-купе в холодних тонах (синьому, зеленому, блакитному). Вітальню можна розділити на дві частини за допомогою кольору: гостьову оформити в холодних тонах, а їдальню – в радісних, яскравих.

Дуже важливо продумати систему освітлення вітальні кімнати. Атмосферу свята допоможе створити верхня ілюмінація, а відчуття затишку й інтимності додадуть різноманітні бра і світильники.

У виробництві меблів для віталень застосовують дуже широкий спектр матеріалів. Для корпусних меблів використовують МДФ, ДСП і інші плити зі стійким покриттям з меланіну, ламінату або натурального шпону. Найбільш міцним і екологічно чистим є МДФ. Якщо ж ви все-таки вирішили придбати набір меблів з ДСП, то поцікавтеся у продавця гігієнічним сертифікатом. У ньому буде зазначений рівень виділення формальдегідів. Меблі з натурального дерева – найдорожчі, але частіше можна зустріти гарнітури зі шпону, а не з масиву деревини.

М’які меблі і спальні меблі можуть оббивати як синтетичною і натуральною тканиною, так і шкірою. Як набивання найчастіше використовують поліуретан, поролон, латекс, пух і кінський волос.

Як матеріали для меблів використовують також скло і метал. З міцного скла, який витримує як удари, так і велику вагу, виготовляють полиці і дверці вітрин, стільниці для столів. З металу (алюмінію і сталі) – опори стільців, каркаси столів, стійок і стелажів.

Схожі публікації:

Залишити коментар