Матраци та ліжечка для дітей: особливості вибору
У вас не повинно бути проблем з вибором розмірів ліжка і матраца під зріст дитини. Якими ж властивостями повинні володіти ліжко та матрац щодо віку дитини?
Наші діти ростуть і розвиваються дуже швидко. Вчора вони все, що могли – це плакати в пелюшках, сьогодні їх ручки тягнуться за новою іграшкою. Ще недавно вони повзали по кімнаті, в спробах самостійно встати на ноги, вже зараз ви збираєте їх ранці для першого походу в школу. Карусель подій дорослішання вашої дитини проноситься перед очима дуже швидко.
Деякі з батьків у період активного росту свого чада не бажають приділяти багато уваги підбору речей, меблів відповідно певного віку їхньої дитини. Їх міркування зводяться до того, що дуже швидко дитина все одно виросте з куплених для нього речей, навіщо ж витрачати на це гроші і займатися питанням оптимального вибору … Чи правильно це? Адже саме в дитинстві у дитини закладається все те, що в майбутньому зробить його життя здорової, щасливої і підніме на вищий якісний рівень.
Наприклад, вибираючи ліжечко для немовляти або дитини вже старшого віку, деякі з нас купують її, так би мовити, «на виріст», здійснюючи при цьому страшну помилку. Ліжко, як і матрац, покладений на неї, повинні строго відповідати віку дитини. А це означає:
- Вони повинні відповідати його росту;
- Вони повинні бути виконані з екологічно чистих матеріалів;
- Вони повинні бути зручними і припускати правильний розвиток тільки формувався скелета.
Що хитається відповідностей розмірів ліжка і матраца під зріст дитини у вас проблем виникнути не повинно. Якими ж властивостями повинні володіти ліжко та матрац щодо віку дитини?
Слід сказати, що для немовлят підбирати м’які перини, як і «грає» основу ліжечок категорично протипоказано, незважаючи на гадану потреба немовлят в ніжності й легкості. Навпаки, матраци для діточок до двох років повинні бути жорсткими. Оптимальним матеріалом для їх виготовлення служить кокосова койра. Саме така жорстка основа під час сну немовляти буде сприяти правильному зміцненню м’язів спини, правильному формуванню хребта. Пружинну основу також має місце бути. Однак, врахуйте, ортопедичний ефект в силу невеликого власної ваги дитини від пружин буде мінімальним.
У міру дорослішання дитини жорсткість матраца повинна зменшуватися , а пружність основи ліжка збільшуватися. Так для дітей молодшого дошкільного та шкільного віку відмінним вибором будуть ліжка з основою з пружних ламелей-рейок. А матраци вже краще підбирати середньої жорсткості, наприклад, з блоками незалежних пружин і шарами натурального бавовняного ватину, що перешкоджають попрілості дитини під час сну і сприяють диханню шкіри. І не забувайте про екологічність усіх використовуваних матеріалів!