Ліжко та супутні елементи в інтер’єрі

Підбір ліжка пов’язаний не тільки з тим, що ми вкладаємо в поняття комфорту, зручності, спокою, але й з тим, як сприймалися ці поняття протягом століть. Іншими словами, ліжка та меблі для спальні підбираються, в тому числі з урахуванням традицій, тому що традиції перевірені часом.

Саме тому класика ніколи не втратить актуальності, а ті чи інші модерністські тенденції, навпаки, змінюються щороку. До речі, саме спальня висловлює в собі перш за все ідеї класичного стилю. Наприклад, в ній дуже рідко (і зазвичай не надто вдало) використовуються елементи з скла і металу. Самий же кращий варіант – ліжко, а також тумби з дерева . Саме дерев’яні меблі найбільш доречна в цій кімнаті, оскільки цей матеріал заспокоює, створює атмосферу комфорту і сприяє хорошому сну.

На жаль, саме класичного російського стилю щодо ліжок не сформувалося: занадто великим був вплив західних стилів. Тому й виходити потрібно перш за все з них.

Дуже хороший вибір – ліжко в романському стилі. Він зародився на території сучасної Німеччини і зберігся в кращих своїх рисах в меблевій індустрії, причому як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Наприклад, відмінні ліжка в романському стилі роблять білоруські фабрики. Цей стиль передбачає високі спинки, особлива увага приділяється вертикальним елементам. Крім того, він ніби втілює в собі надійність, міцність, якість.

Класичний стиль йде з Італії, втім, як і багато інших. Відмінні риси – увага до обробки, зовнішнім виглядом. Класичні меблі, так само як неокласична, відрізняється витонченістю і красою. При цьому головна риса – здатність таких меблів ідеально вписуватися в інтер’єр. Пізніше з’явилися такі стилі, як бароко, де упор робиться вже не просто на зовнішній вигляд, а на блиск, на розкіш. Меблі в стилі Бароко відрізняється дивовижною дизайном, її важко з чимось сплутати. Наприклад, комоди і тумби для білизни часто виконуються в стилі Барокко.

Традиції англійських меблів для спальні інші. Вони припускають простоту і зручність. Хоча з часом і англійські ліжка змінилися, стали легше і витонченіше. У нашій країні англійський стиль не знайшов широкого застосування, хоча частково його вплив можна відзначити дуже в багатьох моделях, навіть виконаних в стилі модерн.

Читайте на cайті:

Залишити коментар