Кухня. Місце не тільки для приготування їжі

На кухні дійсно не тільки готується їжа, а й зустрічаються друзі, обговорюються нагальні питання, навіть приймаються гості. Для цього необхідно, по-перше, подбати про її чистоту. З цією проблемою допомагають впоратися кухонні витяжки. Вони бувають декількох видів. Виділяють плоскі, купольні і вбудовані кухонні витяжки. Плоскі кухонні витяжки за допомогою одного або декількох фільтрів очищають повітря від пилу, диму і сажі. Після чого повертають очищене повітря назад в приміщення. Вони прості в установці і експлуатації, але пропонують тільки часткове вирішення проблеми, тому що природно вони не можуть ідеально очистити забруднене повітря. Купольні витяжки за допомогою воздуховода з’єднуються загальною вентиляцією будинку, і виводять забруднене повітря назовні. При достатній потужності – більшу його частину. Такі витяжки краще справляються зі своїми обов’язками, але їх складно встановлювати. Крім того, вони не завжди гармонійно вписуються у навколишнє оточення. Цих недоліків позбавлені вбудовані витяжки, але вони досить дорогі.

Другий найбільш часто використовуваний предмет на кухні після плити – це мийка. Мийку слід вибирати залежно від розмірів кухні і розташування меблів (кутова мийка), особливостей меблів (вбудована мийка) і т.д. Крім того, необхідно визначитися з матеріалом мийки. В даний час найчастіше використовують нержавіючу сталь, кераміку і композитні матеріали. Мийки, виготовлені з нержавіючої сталі, стійкі до високих температур, впливу хімічних та абразивних речовин, ударостійкі. До того ж така мийка підходить практично до будь-якого інтер’єру. Якщо ви захочете встановити кольорову мийку, в такому випадку необхідно звернути увагу власне на композитні матеріали і кераміку. Під композитними матеріалами розуміється з’єднання природних матеріалів (наприклад, граніту або силікатного кварцу) з формотворчим акрилом. Керамічні мийки виготовлені з обпаленої глини і мінералів. Така мийка погано переносить удари і зовсім не еластична в порівнянні з металевою.

Чимало часу на кухні витрачається на нарізування, подрібнення продуктів. Все це робиться на стільниці, тому стільниця повинна володіти декількома властивостями. Вона не повинна вбирати вологу, легко митися, витримувати високі температури і підходити до інтер’єру. Стільниця може бути виготовлена з різних матеріалів: МДФ, ламінована ДСП, штучний і натуральний камінь, цінні породи дерева, скло.

Схожі публікації:

Залишити коментар