Книжкові шафи – місце для зберігання мудрості

Книжкові шафиСьогодні в багатьох будинках і квартирах книги можна виявити в яких завгодно місцях, але тільки не там, де їм належить бути – книжкових шафах. У будинку є хорошою бібліотеки завжди говорило на користь господаря житла. А одночасно охопити поглядом і оцінити весь наявний обсяг літератури як раз і дозволяють книжкові шафи. До того ж, ці елементи настільки демократичні, що гармонійно впишуться в інтер’єр, навіть якщо у вас дорога італійські меблі . Книги лише підкреслять тонкість смаку домовласника.

Але, природно, головна функція, яку виконує книжкова шафа – збереження книг. Як відомо, папір погано переносить зовнішній вплив. Стоять на відкритих полицях книги швидко жовтіють під впливом сонячного ультрафіолету, їх «товарний» вигляд втрачається. Але найгірше те, що вони накопичують пил – сильний алерген. Під впливом пилу книги не тільки псуються самі, а й псують здоров’я своїм власникам. Тому закриті книжкові шафи – кращий варіант для зберігання «криниці мудрості».

Але і герметичні книжкові шафи було б нерозумно використовувати, оскільки рух повітря всередині шафи все-таки має бути присутнім. Тому в хороших шафах присутні вентиляційні отвори.

Книжкові шафи доречні в будь-якій кімнаті, окрім, хіба що, кухні та ванної. Книжкова шафа добре впишеться в вітальню, спальню, дитячу кімнату і, звичайно, кабінет. При наявності великого метражу житлової площі для книг відводять окрему кімнату, обладнану цілою системою книжкових шаф. Найчастіше бібліотека виконує роль кабінету, і навпаки.

Традиційні книжкові шафи мають засклений верх і непрозору нижню частину. За склом розміщуються, як правило, більш цінні зразки книговидавництва – в гарних оправах. Це можуть бути рідкісні книги або зібрання творів. У «невидимої» зоні спочиває менш цінна література: брошури, популярне чтиво, періодика і т.п.

Дверцята книжкових шаф можуть мати різні конструктивні рішення: орні і розсувні. При виборі книжкової шафи краще орієнтуватися на модель, яка розрахована на один ряд книг. Як показує практика, книги в другому ряду використовуються дуже рідко, навіть про тієї простої причини, що не видно. До того ж, книжкова шафа з одним рядом книг займе менше місця, оскільки глибина полиць тут становить 15-25 см, на відміну від дворядного шафи з 30-35 сантиметрової глибиною. Що полки з часом не просіли, їх товщина не повинна бути менше 2,5 см, а довжина – не більше 1 метра.

У виробництві книжкових шаф застосовується широкий спектр матеріалів. Для ексклюзивних зразків, звичайно ж, використовується масив дерева або шпону. Книжкові шафи «широкого споживання» збираються з ДСП, МДФ з полімерним покриттям, так само, як і меблі для офісу . Якщо дозволяє бюджет, краще вибрати книжкова шафа з МДФ, оскільки даний матеріал абсолютно безпечний в екологічному відношенні і більш міцний. Якщо ж ви купуєте книжкова шафа, виготовлений з ДСП, вимагайте у продавця меблів сертифікат, де вказується ступінь емісії формальдегідів.

Що стосується скляних стулок книжкових шаф, то бажано зупиняти вибір на високоміцному склі, або на загартованому.

Читайте на cайті:

Залишити коментар