Класифікація кухонних фасадів
Фасад – лице меблів. У тому числі і меблів для кухні. Від вибору типу, класу, матеріалу, кольору фасадів залежатиме враження, вироблене кухнею і, в кінцевому підсумку, настрій господині і домочадців.
Якими принципами керуєтеся ви, вибираючи кухню? Вона повинна бути функціональною, зручною, гармоніювати із загальним стилем будинку або квартири. А ще вона зобов’язана бути красивою. Зрозуміло, критерії краси у всіх свої. Але, вибираючи забарвлення, наприклад, для кухні з пластику – варто задати собі питання про те, чи зможе ваша родина щодня протягом мінімум 5-7 років снідати серед меблів з веселенькими отруйно-рожевими фасадами?
До слова, про кухонні фасади. Фасади – це передні панелі ящиків, дверець в шафках, тумбочках, декоративні панелі тощо. Саме фасадами визначається враження від кухні, її зовнішній вигляд. Фасади виготовляються з самих різних матеріалів – масив дерева (вишня, дуб, вільха і так далі), МДФ (технології постформінг, софтформінг, фарбовані і шпоновані фасади з МДФ), акрилу (кухні з пластику), алюмінієвого профілю, заповненого, наприклад, склом.
У кожного класу меблів свої особливості. Кухні з фасадами з натурального дерева виглядають солідно, довговічно, вишукано і дорого. При нинішньому рівні технологій обробки деревини це – кухні на століття. Але при цьому, вони дуже важкі, громіздкі, а дерево відмінно розбухає при підвищеній вологості, характерної для кухонного приміщення.
Пластикові кухонні меблі, меблі з МДФ – кухні економ-класу. Вони, як правило, легкі, недорогі і дуже практичні. У інших типів так само є свої особливості.
Існує кілька конфігурацій кухонних фасадів, серед яких кожен знайде для себе щось цікаве і відповідне по стилю до решти деталей кухні.
Плоскі (безфіленочні) фасади, що виглядають цільними шматками дерева, пластика сподобаються любителям чистих, простих ліній. До того ж, плоскі фасади кухні ідеально впишуться в приміщення, оформленої в мінімалістському стилі. Крім того, існують:
- піднята фільонка, що підвищує міцність фасаду;
- кафедральна фільонка (краї підняті чи поглиблені фільонки підняті);
- вигнута (піднесена фільонка з вигнутою верхньою частиною);
- поглиблена фільонка (зовнішнім виглядом нагадує картину в рамі);
- фільонка з борозною (на поглибленій фільонці пророблені канавки – нібито фасад набраний з дерев’яних дощечок). Фільонка з борозною зазвичай використовується, якщо меблям необхідно надати провінційний, кантрі-стиль;
- фрезований тип фасаду – під фарбування або перед ламінуванням.
Як бачите, з вибором особи (фасаду) ваших кухонних меблів справа йде досить непросто. Але ж наявність вибору – це завжди приємно.