Історія народження елітних меблів

Елітні меблі для спальніРаніше в Україні про всілякі шафи і не чули. Одяг традиційно зберігали у великих дерев’яних або кованих скринях, часто у бідних будинках скрині за сумісництвом були і ліжками.

Перший платтяна шафа, він же шифоньєр, потрапив в нашу країну завдяки Петру I, який побачив цей предмет в Голландії, і вирішив, що не зайвим він буде і в Росії. Але привозом настільки екзотичного предмету меблів Петро I не обмежився, і запросив іноземних майстрів, щоб ті виконували меблі на замовлення для аристократів, а крім цього навчили своїй майстерності російський теслярів. Спочатку шафи були привілеєм лише аристократії, але пізніше подібна меблі стали зустрічатися і у селян.

Дерев’яні меблі тих часів виготовлялася переважно з дуба, справа в тому, що саме цієї благородної дереву віддав свою перевагу Петро I. Таким чином мати елітні меблі, виготовлену з дуба , стало хорошим тоном серед аристократичних і просто багатих сімей, що жили в середині 18 століття. Багато предметів меблів тих часів живі й понині, оскільки дуб може пережити кілька поколінь, а вже з мореним дубом по фортеці і довговічності не зрівняється жодна інша дерево.

З тих пір багато чого змінилося, сьогодні для виробництва елітних меблів використовуються всі сорти дерева, але дуб як і раніше користується популярністю. Це пояснюється тим, що дубові меблі не тільки дуже практична і довговічна, але й має багату колірну гаму. Залежно від виду дуба, його віку і способу обробки, може налічуватися понад 20 різних відтінків кольору. До того ж, якщо вірити екстрасенсів, то дубові меблі, зокрема ліжка, можуть продовжити життя людини, даруючи йому життєву енергію.

Проте ж, незважаючи на всі свої переваги, дуб далеко не єдине дерево, з якого виготовляється красива і якісні меблі на замовлення. Сьогодні все більш популярною стає ексклюзивні меблі , виготовлена ​​з такого незвичайного для наших широт матеріалу, як червоне дерево. До речі, мода на нього прийшла ще в другій половині 18 століття з Європи, куди стволи червоного дерева були завезені з Ямайки. Саме тоді меблевики стали виготовляти всіляку меблі, відрізнялася дивним червоним відтінком, небаченим раніше. Жителі Європи, а пізніше і Росії, по достоїнству оцінили красу подібних меблів, і вона на якийсь час витіснила раніше популярну меблі з дуба.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар