Головне про ортопедичні матраци
Чим слід керуватися при виборі ортопедичного матраца? Які наповнювачі є найбільш якісними і гіпоалергенними? Дана стаття відповідає на більшість питань, пов’язаних з купівлею матраца.
Для здоров’я людини немає нічого важливішого за комфортний сон. Погане самопочуття, головні болі, відсутність сил і енергії – ось неповний список проблем, які можуть бути викликані недосипом і неспокійним переривчастим сном.
Що ж відповідає за якість матраца і як забезпечити собі міцний і здоровий сон до ранку?
Одним з основних факторів, що впливають на тривалість і якість сну, вважається грамотне облаштування спального місця. У даній сфері править балом матрац. Без якісного і правильно підібраного матраца дуже складно виспатися і протягом дня відчувати себе бадьорим і повним сил.
Головною функцією матраца є забезпечення прямого положення хребта людини під час сну. Для вирішення саме цього завдання якраз і створені ортопедичні матраци. Вони розподіляють рівномірне навантаження, повторюючи контури тіла людини, і таким чином допомагають добитися максимального розслаблення і зручності.
Ортопедичні матраци різняться між собою наповненням, кількістю внутрішніх шарів, зовнішнім виглядом, якістю оббивної тканини та іншими параметрами. Виробники розділяють матраци на дві основні групи: пружинні та безпружинні.
Пружинні матраци при своїй відносній дешевизні володіють майже всіма якостями добротного ортопедичного виробу. Розрізняються пружинні ортопедичні матраци за способом сплетення і розташування пружин, а також за їх формою. Важливо знати, що зручність пружинних матраців визначається кількістю витків пружин. Чим витків більше, тим, відповідно, якісніший і зручніший матрац.
Безпружинні матраци відрізняють підвищена комфортність і прекрасні ортопедичні властивості. Традиційно натуральні наповнювачі для подібних матраців – кокосова койра і латекс. Нерідко в хід йдуть повсть, бавовняне волокно, овеча шерсть або кінне волосся. При виробництві матраців з штучних наповнювачів найчастіше використовують поролон, пінополіуретан, періотек, струто-файбер. Відповідно від якості наповнювача залежить і вартість матраца.
Безпружинні матраци найбільш оптимальні при виборі ортопедичного виробу для маленьких дітей з їх крихким хребетним відділом, для підлітків, у яких особливо бурхливо йде гормональна перебудова організму, для літніх людей, які страждають на ревматизм і іншими недугами, які неминуче супроводжують старість. Крім того, не варто знімати з рахунків гіпоалергенність натуральних наповнювачів матраців. У наш непростий час з важкою екологічною обстановкою цей критерій є домінуючим при виборі матраца.
Важливо розуміти, що правильний вибір ортопедичного матраца допоможе зняти біль, викликаний неправильним положенням хребта під час сну, поліпшити і зміцнити сон, вирішити проблему профілактики опорно-рухового апарату і суглобів.