Гардеробна кімната – практично й модно
Поступово серед співвітчизників підвищується популярність гардеробних кімнат. Завдяки їм хоч трохи вдається розвантажити простір квартири від маси речей, що не використовуються повсякденно. Саме це змушує виділяти простір під гардеробну навіть при обмежених площах.
Так що ж це таке, кімната під гардероб? Дизайнери запевняють, що, перш за все, це – чудова можливість привести в порядок інші приміщення. Переміщення туди величезної кількості речей дозволяє відмовитися від великих шаф , захаращують і так тісні приміщення і збирають кілограми пилу, що служить причиною алергій і навіть астми.
Обладнання гардеробної кімнати полицями, всілякими скриньками і ящиками, облаштування у них ніш дозволяє розмістити там всі ті речі, які краще приховати від сторонніх очей.
1. Як створити гардеробну?
Не обов’язково гардеробна кімната вимагає для себе великого простору. Звичайна комора або комору можуть бути чудово пристосовані під неї. Правда, не всі квартири сьогодні мають настільки корисні приміщення, тоді доведеться трохи «потіснити» дитячу, спальню, прихожу або кухню.
Зазвичай гардеробну обладнають кількома стелажами, спеціальними ящиками, одежної вішалкою, кількома полками. Розсувні двері будуть віднімати мінімум простору. Часом застосовують засклені двері, що дозволяють розглянути вміст вбиральні.
В принципі, вибір матеріалу – справа смаку. Можна підкреслити респектабельність гардероба, облицювавши колишній комору буковим шпоном, або ж з допомогою скла виставити на огляд норкове манто …
2. Розміщуємо речі
Виділіть у вбиральні одночасно декілька функціональних зон. Вище за все, під стелею, розмістіть речі, використовувані досить рідко або по сезону (валізи, запасні подушки, взимку – акваланг і т.д.).
У середній зоні зберігаються найбільш затребувані речі. Її простір – від півметра до 170 – 180 см від підлоги. Велика кількість висувних ящиків та / або лотків підвищить її місткість і полегшить використання. Светри, сорочки, брюки та інші “повсякденні” Речі зберігаються саме тут.
Нижню зону окупують дрібні аксесуари та взуття, для якої краще передбачити спеціальні підставки.
Верхній одяг і костюми розміщуються на спеціально обладнаній вішалці, що дозволяє зберігати речі в належному вигляді, забезпечивши їх охайний і акуратний вигляд. Обладнають спеціальні перекладини для поясів і краваток. Головні убори зберігають на окремій глибокої поличці.
3. «Позаштатні» функції гардеробної
Залежно від розмірів, гардеробна кімната здатна виконувати і деякі інші функції. Наприклад, тут же може розміститися прасувальна дошка, що дозволяє «оперативно» підпрасувати речі при необхідності. Нерідко в гардеробній навішується і дзеркало . Але тоді необхідно подбати про організацію відповідного освітлення , що дозволяє використовувати його максимально якісно і помітити всі можливі вади гардероба, інакше наявність дзеркала безглуздо.