Дитячі меблі: оформляємо кімнату для хлопчика

Дитячі меблі для хлопчиківСтворення унікального інтер’єру для дитини – захоплююче заняття, що потребує об’єднання вихідних даних про площу і розташування приміщення з інтересами, віком та уподобаннями малюка або підлітка. Обмежені можливості щодо ресурсів і часу на ремонт передбачають, що перепланування кімнати – витратний захід, і потрібно відразу визначитися з пріоритетами дитини, щоб не починати глобальну перебудову заново. На що звернути увагу при виборі дизайну дитячої кімнати для хлопчика?

Для початку необхідно визначитися з віковою категорією, яка буде основою концепції при виборі інтер’єру приміщення. При цьому базові елементи (спальне місце, шафа для речей і книг) повинні бути заплановані заздалегідь, і мати можливість подальшої модифікації в міру зростання малюка.

При виборі дизайну дитячої потрібно обов’язково врахувати такі чинники:

  • Площа кімнати. Якщо вона невелика, варто обмежитися необхідним мінімумом для комфорту дитини, в іншому випадку можна при розумному підході перетворити її в дитячий розвиваючий центр.
  • Планування приміщення. Наявність поруч розташованих кімнат, віконних і дверних прорізів повинні бути враховані при виборі меблів для дитячої кімнати.
  • Природна освітленість безпосередньо пов’язана з розташуванням меблів, тому вона повинна бути врахована під час вибору. Наприклад, робочий стіл краще купити в ширину вікна, щоб світло було рівномірно розподілене по всій робочій поверхні.
  • Темперамент малюка, його інтереси та вподобання. У своїй кімнаті дитина проводить найбільше часу, вона повинна їй подобатися і відповідати уявленням про свій затишний маленький світ, зручний як для ігор, так і для розвиваючих занять.
  • Фінанси і бюджет. Можливості для облаштування дитячої кімнати не обмежуються ціновими діапазонами на вихідні матеріали і меблі, тому краще дотримуватися складеного плану витрат.

Обстановка кімнати малюка від народження до 3 років

Ранній вік малюка передбачає ніжні, пастельні відтінки, втілені в обробці стін і колір меблів. Вони створюють затишну, сприятливу атмосферу для росту і розвитку немовляти, формування його нервової системи і уявлення про навколишній світ.

Дослідницькі здібності ростуть разом з його віком, тому, як тільки будуть зроблені перші кроки, потрібно убезпечити дитину від можливого агресивного впливу навколишнього світу. Предмети меблів не повинні мати гострих кутів, елементи декору на фасадах не повинні легко відриватися, а полиці і шафи – бути нестійкими.

Для зберігання дитячих речей рекомендуємо передбачити комод з обмежувачами на висувних ящиках, а також настінні полиці, розташовані на достатній висоті. При виборі шаф звертайте увагу на скляні вставки – їх кількість має бути зведена до мінімуму, а саме скло краще вибирати загартоване.

Вибираємо дизайн кімнати для дошкільняти

Дошкільний вік передбачає максимальний комфорт у всьому, що оточує дитину під час ігор і розвиваючих занять. Чим би малюк не захоплювався – творчістю, малюванням, ліпленням, складанням конструктора або танцями, – йому необхідний вільний простір. Розмістіть дитячі стінки так, щоб вони залишали максимум свободи для творчості, перспективу в цьому надають ліжка-горища.

Як правило, хлопчики люблять спорт, тому постарайтеся знайти місце для спортивних снарядів – невеликого турніка, боксерської груші або шведської стінки.

Дитяча кімната школяра

Відмінність кімнати підлітка полягає в необхідності обладнати робоче місце з хорошим освітленням для підготовки домашніх занять. При цьому обов’язково потрібно залишити місце для улюблених іграшок і улюблених предметів інтер’єру.

Перспективи росту дитини дозволяють використовувати спеціальні «зростаючі» меблі, які зручно регулюються по висоті для забезпечення комфорту під час занять і правильної підтримки спини. Це стосується не тільки столів і стільців, а й комп’ютерних крісел для досягнення ергономіки і економії на придбанні нових меблів.

Організуємо дизайн підліткової кімнати

Дорослий хлопчик уже має свою думку про те, якою б він хотів бачити свою кімнату, і бере активну участь у підборі дизайну свого особистого простору. Батьки радяться з ним в питаннях вибору меблів, оформленні стін і підлоги, загалом про стиль оформлення приміщення.

Головне – забезпечити баланс між фінансовими можливостями батьків і побажаннями хлопчика з приводу інтер’єру дитячої, знайти необхідний компроміс. З огляду на те, що ріст дитини поступово наближається до росту дорослої людини, вибирайте повноцінний диван або ліжко, високі стілець або комп’ютерне крісло, місткі шафи або стелажні системи для зберігання речей.

Ідеї для дизайну кімнати хлопчика

При виборі дизайну кімнати хлопчика немає необхідності витримувати ідеальні пропорції стильового напрямку. Дитяча кімната передбачає індивідуальний підхід з урахуванням характеру малюка або підлітка і дозволяє комбінувати риси різних стилів шляхом поєднання різних деталей інтер’єру.

Основним принципом, що реалізовуються при організації простору дитячої, є її екологічність і безпека для здоров’я. Надавайте перевагу натуральним, екологічно чистим матеріалам, від яких залежить майбутнє здоров’я вашого малюка. Питання вартості і естетики йдуть на другий план у порівнянні з цим основним фактором.

Сучасні тенденції виводять на перше місце скандинавські мотиви при оформленні кімнати хлопчика у вигляді білого кольору стін, натуральних поверхонь з дерева і використання візуальних контрастів.

Колірна гамма для оформлення

Серед колірної гами для оформлення кімнати хлопчика найпопулярніші відтінки – бежевий, сірий, синій, блакитний, білий. Якщо ви вибираєте світлий тон в якості базового, обов’язково розставте яскраві кольорові акценти, щоб уникнути монотонності і перетворення кімнати дитини в сумну лікарняну палату.

Універсальність сірого кольору дозволяє створити легкі комбінації в поєднанні його з бірюзовим, м’ятним, гірчичним, фісташкові і жовтим.

Синій колір в якості основного дозволяє створити вигідні поєднання для створення динамічного образу приміщення для підлітка чи утихомирити погляд морською синявою. Вибір відтінків синього надає широкі можливості для вибору оптимальної картини інтер’єру кімнати вашої дитини.

 

Читайте на cайті:

Залишити коментар